Pramold

3D Tarama

Düşük adetli parça ihtiyaçlarınızı daha uygun bir maliyetle ve çok daha hızlı karşılamak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3D Tarama

3D Tarama Teknolojisi Nedir?

3D Tarama Teknolojisi bilgisayar destekli verisi bulunmayan ürünlerin bilgisayar ortamına aktarılması işlemidir. Modern imalat teknolojisi ile üretim, bilgisayar destekli imalat yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır.

Hangi Alanlarda Kullanılır

3D tarama sayesinde modellenmesi zor birçok tasarım kolayca dijital ortama aktarılıp, 3D printing teknolojisi ile tekrar üretilebilmektedir. 3D tarama teknolojisi Türkiye’de ve dünyada özellikle endüstriyel, medikal, arkeoloji gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Hasar görmüş bir kafatasının taranıp, titanyum malzeme ile tekrar üretilmesinden tutun da bir tarihi bir eserin onarılması ya da incelenmek üzere kopyalanmasına kadar birçok alanda 3D tarama teknolojisinden faydalanılır.

3D scanning teknolojisi tedavülden kalkmış bir yedek parçanın üretilmesi, var olan bir tasarımın iyileştirilmesi, rakip ürünlerin analiz edilmesi, ihtiyaç olunan parçanın maliyetli olması, kırık ya da bozulmuş ürünün onarılması, ürünün orijinal tasarımına ait dökümantasyonun eksik olması gibi durumlarda kullanılabilir. 3 boyutlu tarama verisi sayesinde fiziksel ürünün dijital CAD dosyası kolaylıkla oluşturulabilir, üzerinde değişiklikler yapılabilir daha sonra 3D yazıcı sayesinde tekrar üretilebilir.

Bu çalışma sonucunda üretilen nokta bulutu genellikle tersine mühendislik ya da kalite kontrol amaçlı kullanılmaktadır.

01 Hayal Et

Herşeyden önce, arkanıza yaslanın ve hayal kurmaya başlayın.

02 Tasarla

Pramold olarak hayallerinizi gerçekleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

03 Üretime Geç

Onay vermeniz halinde en hızlı ve en profesyonel şekilde, sizler için üretime başlarız.

Scroll to Top